Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Základna Bílý orel

Dnem 1. 1. 2018 přešel na základě podepsané kupní smlouvy objekt na Javorné - místni části Šukačka č. p. 45 (skautská základna Bílého orla) do majetku organizace Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z. s.

Završilo se tak naše několikaleté úsilí. Se změnou vlastnika přichází i některé nové změny v oblastech cen, rezervací a provozních podmínek. Byli bychom velmi rádi, pokud byste si je pozorně přečetli.

Základna se nachází v atraktivním prostředí CHKO Šumava, v osadě Šukačka, 1,5 km stranou od hlavní silnice mezi obcemi Čachrov a Javorná v nadmořské výšce 900 m n.m.

GPS lokace základny jsou: 49°13′28.52″N 13°16′9.96″E.

Zděná budova je vybavena veškerým potřebným inventářem pro pobyt větších skupin osob. K dispozici na 11 standartně vybavených (2 nebo 3 lůžkových) pokojích je celková ubytovací kapacita 29 lůžek, kterou je možné rozšířit o 7 přistýlek. Další možností rozšíření kapacity ubytování je v letních měsících nabídka přenocování i na karimatce v prostoru sportovního sálu v podkroví budovy.

Od 1. 4. 2011 je v základním cenovém tarifu za ubytování na lůžku, nebo přistýlce garantováno zdarma zapůjčení kompletu lůžkovin ve složení - polštář + přikrývka, za předpokladu dovezení vlastního kompletu povlečení včetně prostěradla. Na základně lze zapůjčit komplet povlečení za příplatek 70,-- Kč/spr a pobyt i po příjezdu přímo od správce. 

Základna otevírá pro výpravy a akce s minimálním počtem 15 plně platících účastníků nad 6 let věku. Při všech akcích je přítomen některý z určených správců, který zajišťuje provozní záležitosti v souladu se zpracovanými směrnicemi. Ubytovaní se řídí provozním řádem objektu. Je možné zajistit současný pobyt 2 menších skupin.

Objekt je vybaven 8 toaletami, 2 pisoáry, 3 sprchovými kouty a 7 bojlery pro ohřev teplé vody. Ústřední topení v celém objektu zajišťuje elektrická kotelna. V celém objektu je možné využít zdarma wi-fi připojení na internet.

V přízemí budovy se nachází kuchyně s jídelnou a velkou společenskou místností. Kuchyně je plně vybavena nádobím, myčkou na nádobí, el.sporáky s troubou, fritézou, mikrovlnou troubou, varnými konvicemi, lednicemi, nerezovými dřezy na mytí nádobí, pracovními stoly a bezdotykovou vodovodní baterií. Přímo sousedí s jídelnou a zabezpečuje možnost vydávání stravy přes 2 výdejní okénka. Základna má pitnou vodu z vlastního zdroje. Další možností stravování je, po domluvě, dovážení hotových jídel vlastní dopravou z Čachrova - hospody u Ježků. Pro přepravu hotových jídel jsou na základně k dispozici jsou na základně nerezové várnice.

V objektu je dále z vybavení k dispozici: televize, dětská postýlka, stolní fotbal a pinpong, petang, míče, šipky, ohniště před vjezdem do areálu, pískoviště, společenská místnost, sušárna, místnost pro úschovu lyží v zimním a kol v letním období, a také velká herna v podkroví.

V objektu je nutné se přezouvat. V celém objektu je zákaz kouření. Pro kuřáky je vyhrazeno místo před budovou.

Plánujeme zlepšení rezervačního systému kde bude možno půlit rezervační dny v případě, že se skupiny střídají v jednom dni.

Pracujeme na nových webových stránkách s větším rozsahem informací.

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign