Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Základna Bílý orel

Základna Bílý orel je ve vlastnictví statutárního města Plzeň, zastoupeného Úřadem městského obvodu Plzeň 1. Na základě smlouvy ji spravuje organizační jednotka Junák -svaz skautů a skautek ČR, Plzeňský kraj. Základna se nachází v atraktivním prostředí CHKO Šumava, v osadě Šukačka, 1,5 km stranou od hlavní silnice mezi obcemi Čachrov a Javorná v nadmořské výšce 900 m n.m.

GPS lokace základny jsou: 49°13′28.52″N 13°16′9.96″E.

Zděná budova je vybavena veškerým potřebným inventářem pro pobyt větších skupin osob. K dispozici na 11 standartně vybavených (2 nebo 3 lůžkových) pokojích je celková ubytovací kapacita 29 lůžek, kterou je možné rozšířit o 7 přistýlek. Další možností rozšíření kapacity ubytování je v letních měsících nabídka přenocování i na karimatce v prostoru sportovního sálu v podkroví budovy.

Od 1. 4. 2011 je v základním cenovém tarifu za ubytování na lůžku, nebo přistýlce garantováno zdarma zapůjčení kompletu lůžkovin ve složení - polštář + přikrývka, za předpokladu dovezení vlastního kompletu povlečení včetně prostěradla. Na základně lze zapůjčit komplet povlečení za příplatek 70,-- Kč/spr a pobyt i po příjezdu přímo od správce. 

V zimních měsících a měsících přechodného období (říjen - květen) se základna otevírá pro výpravy a akce s minimálním počtem 15 plně platících účastníků dle stanovených podmínek. V ostatních měsících (červen - září) je základna otevírána pro výpravy a akce s minimálním počtěm 10 plně platících osob. Při většině akcí je přítomen některý z určených správců, který zajišťuje provozní záležitosti v souladu se zpracovanými směrnicemi. Ubytovaní se řídí provozním řádem objektu. Je možné zajistit současný pobyt 2 menších skupin.

Objekt je vybaven 8 toaletami, 2 pisoáry, 3 sprchovými kouty a 7 bojlery pro ohřev teplé vody. Ústřední topení v celém objektu zajišťuje elektrická kotelna. V celém objektu je možné využít zdarma wi-fi připojení na internet.

V přízemí budovy se nachází kuchyně s jídelnou a velkou společenskou místností. Kuchyně je plně vybavena nádobím, myčkou na nádobí, el.sporáky s troubou, fritézou, mikrovlnou troubou, varnými konvicemi, lednicemi, nerezovými dřezy na mytí nádobí, pracovními stoly a bezdotykovou vodovodní baterií. Přímo sousedí s jídelnou a zabezpečuje možnost vydávání stravy přes 2 výdejní okénka. Základna má pitnou vodu z vlastního zdroje. Další možností stravování je, po domluvě, dovážení hotových jídel vlastní dopravou z Čachrova - hospody u Ježků. Pro přepravu hotových jídel jsou na základně k dispozici jsou na základně nerezové várnice.

V objektu je dále z vybavení k dispozici: automatická pračka, televize, dětská postýlka, stolní fotbal a pinpong, petang, míče, šipky, ohniště před vjezdem do areálu, pískoviště, společenská místnost, sušárna, místnost pro úschovu lyží v zimním a kol v letním období, a také velká herna v podkroví.

V objektu je nutné se přezouvat. V celém objektu je zákaz kouření. Pro kuřáky je vyhrazeno místo před budovou.

Kraj má nové vedení

PLZEŇ - V sobotu 21. ledna 2017 zvolili delegáti krajského sněmu Junáka - Plzeňského kraje nové vedení. Staronovým předsedou se stal br. Marek Lukáš (Plzeň), který kandidoval ve dvojici s br. Tomášem Chmelíkem - Čárou (Příchovice).celá zpráva

47. zimní přechod Brd

KYTÍNSKÁ LOUKA - Již 47. zimní přechod Brd byl letos opravdu zimní. Teplota byla v sobotu 23. ledna kolem -8°C a zasněžená krajina k tomu, prostě zimní idyla, která prověřila skauty a skautky jak jsou odolní.celá zpráva

Vůdcovská zkouška

Junák - český skaut, Plzeňský kraj pořádá pro zájemce i v roce 2016 víkendovou vůdcovskou zkoušku.celá zpráva


Junák - svaz skautů a skautek ČR  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign